Jak si správně vybrat klimatizaci?

Léto je za dveřmi. S ním přicházejí i horké dny, na které je dobré se připravit. Doma či v práci se určitě hodí kvalitní klimatizace. V době největších veder však už může být na přemýšlení ohledně výběru klimatizace pozdě, proto máme pro vás několik tipů, jak si vybrat tu nejlepší variantu již nyní. Pokud zvažujete koupi klimatizace, neodkládejte to. Horké letní dny vás tak nepřekvapí, naopak si je užijete v klidu - a s klimatem, který vám nejvíce vyhovuje. Ale jak si vybrat tu nejlepší klimatizaci? Díky našim radám se v sortimentu zorientujete!

1. Nebraňte se technologickým vychytávkám

Pokud jste to netušili, tak vězte, že i klimatizace mohou být chytré. Budete nadšeni, pokud vaší klimatizaci nebude chybět například funkce Fast Cool, která za pár minut ochladí místnost i v tom nejžhavějším létě. Smart funkce Good 'sleep vám zase umožní nastolit perfektní klima pro kvalitní noční spánek. Absolutní technologickou vychytávkou je pak technologie AI Auto Comfort v klimatizacích Samsung. Analyzuje podmínky ve vaší místnosti, ale i to jak klimatizaci používáte a následně automaticky upravuje teplotu. V klimatizacích Daikin zase najdete unikátní Ag-iontový filtr na odstraňování alergenů a čištění vzduchu, který zachycuje 99% takových alergenů, jako jsou pyly a prachové roztoče. A rozhodně nevynechejte ovládání přes smartphone. Pokud máte k vaší klimatizaci aplikaci, nemusíte přemýšlet nad tím, zda zařízení zapnout před odjezdem, abyste měli po příchodu třeba z koupaliště domácí pohodu. Jednoduše vaši klimatizaci dáte pokyny na dálku - kdykoliv a odkudkoliv, prostě přes aplikaci ve smartphonu. Tip: Klimatizace se vám může hodit nejen v domácnosti, ale také v provozovně.

2. Důvěřujte odborníkům

Není nic horšího, než léto bez klimatu, za který jste si zaplatili. Dobrá klimatizace by vám měla sloužit roky, proto si rozhodně vyberte dodavatele, na kterého je spolehnutí. Přesvědčit by vás mělo nejen dobré jméno, ale i dostatek zkušeností či kvalitní poradenství. Dbejte i na reference spokojených zákazníků, které získáte v různých diskusích, nebo přímo na stránkách dodavatelů. Dobrým znakem seriózního prodejce je i kvalitní zákaznický servis v podobě profesionální zákaznické linky či online služeb. Nechcete přece při řešení prvního servisu klimatizace narazit na dodavatele, který má nedostupné mobilní číslo nebo neexistující web. Dobrou volbou jsou nástěnné a mobilní klimatizace do bytu od eprofi.cz s.r.o. Společnost patří mezi renomované dodavatele klimatizací a v nabídce má také ochlazovače vzduchu a špičkové ventilátory. Tip: Eprofi.cz s.r.o. vám pomůže také v případě, že sháníte výkonné elektrocentrály, stavební míchačky, odvlhčovače vzduchu nebo stavební vrátky.

3. Úsporný provoz

Pravda je taková, že klimatizace je výborným a žádoucím doplňkem domácností a firem, avšak její provoz není levné. Proto je dobré myslet na to, jakou spotřebu elektřiny bude mít vaše klimatizace, aby se nestalo, že kupní cenu přeplatíte ve spotřebě. Klimatizace totiž dokáže nejen v letních měsících chladit, ale mnozí ji rádi využívají i na vytápění v zimě, dokonce může odvlhčovat, ventilovat zda čistit vzduch v prostoru, kde si ji umístíte. Jak vidíte, klimatizaci víte používat prakticky během celého roku, proto doporučujeme vybrat si takový model, který má co nejvýhodnější provoz. To, jak je klimatizace úsporná víte podle jejího energetické třídy - ty nejúspornější modely s označením A ++ až A +++ dosahují nejnižší spotřeby. V praxi můžete ročně ušetřit i tisíce korun.

4. Vyberte si správný model

Pokud si kupujete klimatizaci, je dobré vědět, jaký má mít výkon. Je zbytečné kupovat pro malou místnost super výkonnou klimatizaci, nebo naopak šetřit při výkonu ve větších prostorách. Přibližně si můžete potřebný výkon klimatizace vypočítat podle m2 prostoru, ve kterém ji chcete pravidelně používat - ať už chladit nebo vytápět. Nejčastěji se používá přepočet, kdy na 10 m2 klimatizovaného prostoru potřebujete 1 kW chladicího výkonu.

5. Designové provedení

Opravdu je design klimatizace důležitý a měl by vás ovlivnit při výběru? Podle nás určitě ano. Bude vám dělat společnost po několik dlouhých měsíců, dost možná i celý rok. Proto si zvolte model, na který je radost pohledět.

Publikováno: 13. 08. 2021

Autor: Jakub Dlouhý