Nejlepší nářadí a materiály, které byste měli používat při rekultivaci zahrady

rekultivace zahrady

Pokud jste dostali za úkol zrenovovat zahradu, je vhodné, abyste pro tuto práci používali správné nářadí a materiály. Kromě použití správných nástrojů a materiálů se musíte ujistit, že jste rekonstrukci  pečlivě naplánovali. V závislosti na lokalitě, kde žijete, budete možná muset požádat o stavební povolení nebo prozkoumat místní stavební předpisy, abyste se ujistili, že žádné součásti vašeho projektu nejsou v rozporu s nimi.

Tento článek vám vysvětlí, jaké nářadí a materiály jsou potřeba k úspěšné rekultivaci něčí zahrady.

Barva na beton

Pokud jsou chodníky zahrady tvořeny betonovými dlaždicemi, může být investice do barvy na beton velmi přínosná. Podle odborníků ze společnosti BetonColor může výrazně zlepšit vzhled betonových dlaždic, které tak vypadají novější a živější. Ujistěte se, že značka, kterou používáte, zaručuje, že její barvivo obsahuje málo těkavých organických látek.

Půda

Při přestavbě něčí zahrady se vždy doporučuje pořídit si novou zeminu, která se položí. Je to proto, že při práci, odebírání a přidávání věcí se pravděpodobně naruší a zničí půda na zahradě. Umístění čerstvé půdy může podpořit růst trávy a zajistit přirozenější vzhled zahrady. Po dokončení prací bude pravděpodobně spousta stavební suti smíšená se starou půdou. Jejich odstranění a přidání nové půdy je skvělým způsobem, jak esteticky i ekologicky oživit zahradu.

Travní koberec

Kromě nákupu zeminy můžete zvážit pořízení trávníku, který byste mohli položit. Při práci může dojít k poškození trávníku, a to i s překrytím plastovými fóliemi. Trávník je relativně levný a dokáže změnit vzhled každé zahrady. Instalace je snadná, protože se dodává v dlouhých obdélníkových kusech, které lze zkrátit na požadovanou velikost. Přebytečný drn můžete vyhodit nebo prodat online. Alternativou trávníku je umělá tráva, která vypadá jako tráva, ale nemusí se udržovat.

Lopaty

Lopata je nezbytná pro terénní úpravy a zahradnické projekty. Lze ji použít k vyhrabání stávajícího trávníku nebo trávy a k přidání nové zeminy nebo trávníku. Lopaty se snadno hledají a používají, takže je dobré mít lopaty k dispozici při zahájení projektu přestavby zahrady, i když zpočátku nejsou potřeba.

Měřící pásmo

Pokud máte v plánu pracovat na cizí zahradě a pokládat nový trávník, budete potřebovat měřicí pásmo. Tím se zajistí, že vše bude mít správnou velikost a proporce. Měřicí pásmo můžete zakoupit ve většině železářství. Pokud je váš telefon relativně nový, může být telefon vybaven funkcí "měření vzdálenosti". Digitální měření je velmi efektivní a umožňují mnohem rychlejší a jednodušší měření.

Kontejner

V závislosti na typu projektu, který realizujete, může být nutné najmout si kontejner na odpad. Jedná se o velký kontejner, který může být přistaven k vám domů nebo k domu osoby, na jejíž zahradě pracujete. Kontejnery se pronajímají v různých velikostech a lze si je pronajmout za rozumnou cenu. Je možné si pronajmout i více kontejnerů najednou.

Zahradní technika

Nezáleží na tom, proč pracujete na něčí zahradě, měli byste pracovat tvrdě a snažit se práci dokončit na profesionální úrovni. Abyste mohli zaručit, že váš projekt bude dokončen na uspokojivé úrovni, musíte mít k dispozici všechny potřebné nástroje a vybavení.

Publikováno: 04. 01. 2023

Kategorie: Zahrada

Autor: Jakub Dlouhý

Tagy: zahrada