Štípačka dřeva vám ušetří čas i námahu

Štípačky dřeva se v současné době těší značné popularitě, neboť dřevem se opět začíná hodně topit. Štípačka dřeva vám totiž může uspořit hodně drahocenného času při jeho zpracování. Zde vám poradíme podle jakých kritérii si štípačku dřeva koupit.

Popularita štípaček bude ještě narůstat

Štípačka dřeva je nejenom praktickým a šikovným pomocníkem v rodinném domě, ale také pro každého chataře, který vlastní chalupu a přebývá v ní i v zimním období či o vánocích. Proti topení zemním plynem a elektřinou nekompromisně hovoří stále vyšší a vyšší cena. Topit černým uhlím nebo koksem není zase příliš ekologické, takže zůstává dřevo.

Kde štípačky dřeva nakupovat?

Štípačky na dřevo určitě nekupujte v hobbymarketech, ale u odborných prodejců. U odborných prodejců vám totiž odborně pomohou, takže se nemusíte bát, že koupíte nekvalitní štípačku. Pokud budete chtít vertikální štípačku, vězte, že tento typ štípačky je určen především ke zpracování velkých průměrů dřeva okolo třiceti centimetrů.
  • Vertikální štípačku využije opravdu pouze ten, kdo velmi často štípe dřevo. Pro uživatele, kteří budou štípačku využívat příležitostně, doporučujeme spíše horizontální štípačku.
  • Horizontální štípačky se uplatní především na chalupách, kde většinou není potřeba naštípat velké množství dřeva. Velkou výhodou horizontální štípačky je její nízká hmotnost a skladnost. Většina dnešních štípaček pracuje také velmi tiše a bezpečně. Horizontální štípačku na dřevo již dneska pořídíte od 4000 korun.

Nechte si štípačku na dřevo předvést

Při koupi štípačky věnujte pozornost, aby štípací kříž a klín byl součástí balení. Před zakoupením výrobku, trvejte rovněž na tom, aby vám štípačku předvedli, abyste věděli, jak se zařízení obsluhuje. Pokud tedy nezvládáte zpracování dřeva obyčejnou sekyrkou, určitě si pořiďte praktickou štípačku, ušetříte si čas i námahu.

Publikováno: 07. 03. 2020

Autor: Jakub Dlouhý