Dvakrát měř, jednou řež. Aneb vybíráme regály do skladu

V životě by člověk měl mít neustále na paměti jedno přísloví, a sice dvakrát měř a jednou řež. Mluvíme tu o přísloví, které lze aplikovat do různých chvil našeho života. Kupříkladu i do okamžiku, kdy vybíráme regál, respektive konkrétní regálový systém do skladu. Regály se ve skladových prostorách využívají opravdu běžně. Není to nic neobvyklého. Většinou se v nich skladují výrobky nebo materiál, případně zboží, které zrovna dorazilo a nemohlo jít na pulty obchodů. I když se ve skladech regály využívají opravdu běžně, jejich výběr by neměl být podceněn.

Jak již bylo zmíněno, pravidlo “dvakrát měř a jednou řež” lze aplikovat i do chvíle, kdy si vybíráme kovový regál do svého skladu. Právě v tomto případě bychom měli regál opravdu několikrát změřit a zjistit tak, jestli se nám do skladu hodí nebo jestli s ním nebudeme spokojeni.

Na rozměrech záleží

Pokud si vybíráte kovové regály do skladu, je důležité je nejdříve pořádně změřit. Jak již bylo nastíněno, je to opravdu velice důležité. Kovové regály musí odpovídat vašim požadavkům a musí splňovat přesně tu výšku, šířku a také hloubku, jakou si stanovíte, respektive změříte ve svém skladovém prostoru. Je sice dobré udělat si při měření trochu rezervu, ale ani ta není nekonečná, proto se rozměry vždycky snažte co nejvíce přiblížit k rozměrům, které jste si změřili ve skladovém prostoru.

Zejména klaďte důraz na hloubku a šířku regálů. Především při nedodržení hloubky by mohl nastat problém. Příliš malá hloubka by mohla vést k tomu, že budou krabice nebo palety z jednotlivých polic přepadávat.

Záleží samozřejmě i na dalších kritériích

Je však třeba konstatovat, že jenom na rozměrech nezáleží. Záleží mimo jiné i na dalších kritériích, podle kterých vybírat regálové systémy do skladu. Kupříkladu záleží na počtu polic, na nosnosti i na hmotnosti regálů. O tom všem se informujte dříve, než regálový systém zakoupíte.

Publikováno: 29. 10. 2020

Autor: Jakub Dlouhý